Jak usunąć plamy z soku malinowego? Tutorial i FILM

Kilka dni temu zostaliśmy zaproszeni do wykonania i opisania na naszym blogu testu produktu. Przyzwyczajeni do współpracy z markami spożywczymi spodziewaliśmy się, że będzie to reklama przypraw, lub czegoś w tym rodzaju. Okazało się, że mamy przetestować środek do suwania plam Vanish Gold!

Kuchnia to przecież miejsce, w którym można się nieźle ubrudzić podczas gotowania. Wystarczy chwila nieuwagi i zawartość talerza może wylądować na spodniach. Tym gorzej, jeśli plama jest tłusta albo ma mocny, czerwony kolor. Dlatego nasz blog okazuje się być idealnym miejscem do zaprezentowania takiego produktu.

Zrobiliśmy o tym film

Początkowo mieliśmy wątpliwości, czy poradzimy sobie z tym zadaniem. Wydawało nam się, że to będzie trochę dziwne i wypadniemy w tym zadaniu nienaturalnie. Daliśmy się jednak przekonać.

Dlaczego? A dlatego, że dostaliśmy całkowicie wolną rękę w kwestii tego, jak chcemy przedstawić ten test na blogu i na filmie. Nikt nam też nie narzucał, jaką opinię mamy wydać po jego zakończeniu. Całkowita wolność twórcza! Zdecydowaliśmy, że popuścimy wodze fantazji i zrobimy test odplamiacza inny niż wszystkie. Bo jeśli nie my, to kto!? :)

Efekt naszej pracy możecie zobaczyć na filmie poniżej. :)

A jak było za kulisami?

Pisząc scenariusz do odcinka szukaliśmy sposobu na takie przedstawienie testowanego produktu, które będzie pasowało do konwencji nagrywanych przez nas wcześniej filmów. Nie było łatwo, więc o pomoc poprosiliśmy wszystkich trzech Jacków.

1. Biały Jacek – To ten, który gotuje przed kamerą. Jego przepisy czasami trafiały na bloga. Niefotogeniczny i z wadą wymowy. Po pierwszym sezonie nie przedłużyliśmy z nim kontraktu. Teraz wystąpił jedynie gościnnie.

2. Czarny Jacek – Pojechał z Paulą do Turcji. Zastąpił Białego Jacka i od pewnego czasu występuje we wszystkich nowych filmach. Profesjonalista i miłośnik internetowego video.

3. Czerwony Jacek – Jest autorem Akademii Blogera. Najbardziej przemądrzały ze wszystkich Jacków. Ciągle wszystkich krytykuje i o wszystko się czepia. Nie można go wywalić, bo ma pakiet udziałów w blogu.

Czarny i Czerwony Jacek napisali za nas scenariusz, a potem zadzwonili do Białego Jacka. W końcu ktoś musiał pobrudzić sobie ręce.

Przetestowaliśmy Vanish Gold

Przed przystąpieniem do nagrywania musieliśmy przetestować produkt, który pojawi się w filmie. Paula często korzysta z produktów marki Vanish, ale testowany Vanish Gold był dla wszystkich całkowitą nowością.

Wykonanie testu było też istotne dlatego, że Biały Jacek miał tylko jeden biały t-shirt. Nie było mowy o dublach, ani podmienianiu brudnej koszulki na czystą. Gdyby Vanish nie zadziałał tak, jak obiecuje producent, to byśmy byli ugotowani!

Czym prędzej wzięliśmy do ręki opakowanie, przeczytaliśmy instrukcję i zabraliśmy się do testowania.

vanish_brudzenie

Najpierw wylaliśmy trochę soku malinowego na testową szmatkę. Żeby utrudnić sobie zadanie, to jedno z nas roztarło sok palcem, aby dobrze wniknął we włókna materiału. Na powyższym zdjęciu doskonale widać, jak okazale prezentowała się czerwona plama z soku malinowego .

Teraz, zgodnie z instrukcją, wymierzyliśmy 1/4 miarki proszku do usuwania plam Vanish Gold. Przesypaliśmy go do osobnej miseczki i dolaliśmy do niego 3/4 miarki ciepłej wody z kranu. Woda nie była nawet gorąca, tylko zwyczajnie ciepła.

vanish_przygotowanie

Czerwony Jacek wymieszał paluchem proszek z wodą. Powstałą mieszankę rozprowadził dokładnie na całej powierzchni plamy. Już przy pierwszym kontakcie Vanisha Gold z plamą było widać, że coś się dzieje…

Wystarczy 30 sekund

Producent podaje na opakowaniu, że wystarczy 30 sekund kontaktu Vanisha z plamą, aby ją usunąć. Sprawdziliśmy to, można powiedzieć, empirycznie.

Jacek przez 30 sekund wcierał Vanish Gold w plamę na serwetce. Producent zaleca stosowanie miarki do pocierania. Od razu rzuciło nam się w oczy, że plama zaczęła zmieniać kolor. Z czerwonej zrobiła się najpierw zielona, potem szara, następnie żółta i… dalej już nic. Plama całkowicie zniknęła!


SONY DSC
SONY DSC

Widzicie na zdjęciu powyżej, ze plama się odbarwia? Na żywo wrażenie było jeszcze lepsze. Zabrudzenie znikało w oczach. :)

Pozostało nam już tylko wypłukać serwetkę w ciepłej wodzie z kranu, czyli tak, jak zaleca producent. Na potrzeby testu nalaliśmy kranówkę do miski. Jacek kilka razy wymieszał zawartość pojemnika, aby dokładnie wypłukać środek piorący.


SONY DSC

Ta daaa! Serwetka po wyjęciu z wody była kompletnie czysta. Nie było widać żadnych, nawet najmniejszych śladów zabrudzeń sokiem malinowym.

Sprawdzaliśmy bardzo dokładnie, czy gdzieś nie została jakaś malutka plama. Nawet pod światło (słoneczne) nie było niczego widać.

vanish_potwierdzenie

Czy Vanish Gold naprawdę działa?

Jeśli powyższe zdjęcia nie są wystarczającym dowodem, to z czystym sumieniem możemy potwierdzić, że Vanish Gold naprawdę działa. Na wszelki wypadek powtórzyliśmy test na innych materiałach i efekt zawsze był taki sam. Plama znikała w mgnieniu oka. Ten produkt bardzo pozytywnie nas zaskoczył.

wyprane przez vanish gold

Odcinek uratowany

Nie pozostało nam już nic innego, jak tylko nagrać odcinek z udziałem wszystkich trzech Jacków. Nie było łatwo zebrach ich wszystkich w jednym miejscu, bo każdy ma bardzo napięty grafik. Trzeba też było pilnować, żeby się nie pozabijali. Jeden bardziej kapryśny, od drugiego i wszyscy zazdrośni o siebie nawzajem. Nieźle dali się we znaki całej ekipie.

Jednak efekt, jaki udało nam się wspólnie uzyskać, skutecznie rekompensuje wszystkie niedogodności. Zrobiliśmy test proszku do usuwania plam Vanish Gold. Test inny niż wszystkie i jesteśmy z tego dumni! :)

vanish backstage

Materiał przygotowany we współpracy z marką Vanish.

2 komentarze do wpisu „Jak usunąć plamy z soku malinowego? Tutorial i FILM”

  1. Tak, ten Vanish jest genialny i już nie przejmuję się tak plamami, bo wiem, że on spokojnie da sobie z nimi radę.

    Odpowiedz
    • Zgadzam się, że jest świetny. Nie wierzyłem w zapewnienia producenta, że wystarczy 30 sekund, ale testując ten produkt okazało się, że to prawda. Do tego daje sobie radę z naprawdę trudnymi plamami. :)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.