Jak stosować dietę, suplementację i ćwiczenia, aby zmienić swoją sylwetkę oraz uzyskać trwałe efekty zdrowotne?

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje intensywnie i szybko. Nie zawsze potrafimy się zorganizować, aby odżywiać się zdrowo oraz uprawiać sport. Odbija się to na samopoczuciu i zdrowiu, a nawet na relacjach rodzinnych. Dlatego uważam, że od czasu do czasu każdemu przydałby się detoks organizmu. Niektórzy w tym celu stosują głodówki, ale ja  jestem przeciwniczką takiego rozwiązania. Moim zdaniem człowiek nie powinien unikać jedzenia, a zamiast tego odżywiać się w sposób przemyślany, bo tak zostaliśmy stworzeni. Nasz organizm to skomplikowana maszyna, która potrzebuje paliwa.  Z tego powodu popieram racjonalną i zbilansowaną dietę.

Niedawno firma Naturhouse zaproponowała nam przetestowanie boxa do trzytygodniowej kuracji oczyszczającej, którą można przeprowadzić samodzielnie w domu. Projekt nas zainteresował, bo ma związek ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia, czyli wartościami, które chcemy propagować. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w projekcie.

Robimy VLOG z kuracji – Oglądaj odcinek nr 1 :)

Pierwsze wrażenia z kuracji – Oglądaj odcinek nr 2 :)

naturhouse detox

Duże zielone pudełko z napisem Detox

Gdy listonosz przyniósł do nas paczkę od Naturhosue, to po jej otwarciu ukazał nam się elegancki zielony box z napisem Detox. Najważniejsza była jednak jego zawartość, na którą składały się:

  • suplementy diety – 6 różnych produktów w formie saszetek, granulek, pigułek, fiolek i syropu. Produkty zawierają w swoim składzie głównie wyciągi i ekstrakty z roślin, a także błonnik, witaminy. Suplementy mają za zadanie wspomóc organizm w trakcie detoksu. Ta pomoc polega m.in. na hamowaniu głodu, przyspieszenie metabolizmu, usuwaniu wody metabolicznej, regulacji pracy jelit.
  • plan diety na 21 dni – czytelny i prosty z podziałem na każdy dzień tygodnia i 5 posiłków dziennie. Dieta uwzględnia suplementy zawarte w kartonie;
  • przepisy kulinarne – dość proste w przygotowaniu, nie mają też zbyt skomplikowanych składników. Wszystko jest dostępne w większości popularnych sklepów.
  • zalecenie dietetyka – wskazówki odnośnie postępowania w trakcie trwania diety – co wolno, czego nie itd.

naturhouse detox

Dlaczego się zdecydowaliśmy?

[Jacek] Jeszcze do niedawna prowadziłem zdecydowanie zdrowszy tryb życia. Odżywiałem się właściwie, zrezygnowałem z fast-foodów oraz regularnie uprawiałem sport. Wieczorami, cztery dni w tygodniu wychodziłem biegać na krótkich dystansach po 5-8 km. Dzięki temu gdy wstawałem rano byłem rześki, a przez cały dzień miałem dużo energii.

Obecnie jest odwrotnie. Jem byle co, często w biegu oraz zrezygnowałem z biegania. Nie tylko nie mam na nic siły, ale nawet chęci aby to zmienić. Kilka kilogramów też chętnie bym zrzucił. Zdecydowałem się na udział w detoksie, ponieważ chciałbym ruszyć z miejsca. Z góry zaplanowana dieta pomoże zapanować mi nad kulinarnymi grzechami, które często popełniam. Te przewinienia to m.in. podjadanie między posiłkami, zbyt duża ilość słodyczy, monotonna dieta, zbyt mało warzyw, dużo mięsa, o sporcie już się nie wypowiem. To wszystko sprawia, że wracając z pracy czuje się jak worek żużlu. Chciałbym ruszyć z miejsca, a wiem że potrafię.

Dla mnie plus jest jeszcze taki, że dietę będziemy realizować razem. To zawsze jest ułatwienie, bo można razem gotować i jeść to samo. Nikt nikomu nie zazdrości zakazanych produktów, efektów diety, a wręcz można się nawzajem pilnować i motywować.

[Paula] Na detoks zdecydowałam się z ciekawości. Nie mam na celu zrzucenia żadnych kilogramów. Bardziej zależy mi na niewidocznym czyli oczyszczeniu orgiazmu, wyglądzie skóry. Poza tym liczę, że kuracja zmotywuje mnie do regularnych posiłków z czym mam często problem.

Podoba mi się w tej kuracji, że cały jadłospis jest rozpisany. Nie musze się zastanawiać co ugotuje jutro lub pojutrze. Zakupy też mogę poczynić dużo wcześniej.

Naszym jeszcze jednym problemem są monotonne śniadania i kolacje. Obiady częściej robimy wymyślne, ale te małe posiłki ograniczają się u nas do kilku potraw takich jak owsianka z rodzynkami, kanapki, jajecznica. Plan diety z boxa jest dużo bardziej zróżnicowany i bardzo mi się to podoba.

naturhouse detox

Minusy diety DETOX

Jak każda dieta, ta również ma swoje minusy, ale są one do przeżycia. Pierwszy minus to eliminacja słodyczy w trakcie trwania kuracji. Jacek będzie miał z tym problem, ja dużo mniejszy. Często zastępuję słodycze np. miodem, domowym dżemem itp.

Drugi minus jest taki, że oprócz wykluczenia słodyczy trzeba unikać (unikać – a nie wykluczyć! Ha! Jest nadzieja!) konfitur, dżemu, miodu, czekolady, kakao, ciast, ciasteczek i lodów. Nie należy też spożywać alkoholu. W końcu to kuracja detoksykująca.

Co będzie dalej?

Cała kuracja jest przemyślana w taki sposób, aby możliwie najbardziej ułatwić wytrwanie w postanowieniu oczyszczenia organizmu i wyuczyć dobre nawyki żywieniowe. Efekt ma być taki, że po trzech tygodniach kuracji nie wraca się do starych przyzwyczajeń. Przynajmniej ja tak mam, że jak się staram i wkładam w coś wysiłek i widzę efekty, to nie chcę ich udaremnić. Taka kuracja ma trochę nauczyć nas zdrowego stylu życia.

Będziemy dzielić się z Wami naszymi wrażeniami w trakcie trwania kuracji. O wszystkim opowiemy w filmach, które znajdziecie na naszym Facebooku i YouTube. Pojawią się również dania przygotowane na bazie przepisów dołączonych do boxa. Ogólnie, to będzie się działo! :) naturhouse detox

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.