Strona główna Blog Jak stosować dietę, suplementację i ćwiczenia, aby zmienić swoją sylwetkę oraz uzyskać trwałe efekty zdrowotne?

Jak stosować dietę, suplementację i ćwiczenia, aby zmienić swoją sylwetkę oraz uzyskać trwałe efekty zdrowotne?

10 minut czytania
0
0

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje intensywnie i szybko. Nie zawsze potrafimy się zorganizować, aby odżywiać się zdrowo oraz uprawiać sport. Odbija się to na samopoczuciu i zdrowiu, a nawet na relacjach rodzinnych. Dlatego uważam, że od czasu do czasu każdemu przydałby się detoks organizmu. Niektórzy w tym celu stosują głodówki, ale ja  jestem przeciwniczką takiego rozwiązania. Moim zdaniem człowiek nie powinien unikać jedzenia, a zamiast tego odżywiać się w sposób przemyślany, bo tak zostaliśmy stworzeni. Nasz organizm to skomplikowana maszyna, która potrzebuje paliwa.  Z tego powodu popieram racjonalną i zbilansowaną dietę.

Niedawno firma Naturhouse zaproponowała nam przetestowanie boxa do trzytygodniowej kuracji oczyszczającej, którą można przeprowadzić samodzielnie w domu. Projekt nas zainteresował, bo ma związek ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia, czyli wartościami, które chcemy propagować. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w projekcie.

Robimy VLOG z kuracji – Oglądaj odcinek nr 1 :)

Pierwsze wrażenia z kuracji – Oglądaj odcinek nr 2 :)

naturhouse detox

Duże zielone pudełko z napisem Detox

Gdy listonosz przyniósł do nas paczkę od Naturhosue, to po jej otwarciu ukazał nam się elegancki zielony box z napisem Detox. Najważniejsza była jednak jego zawartość, na którą składały się:

  • suplementy diety – 6 różnych produktów w formie saszetek, granulek, pigułek, fiolek i syropu. Produkty zawierają w swoim składzie głównie wyciągi i ekstrakty z roślin, a także błonnik, witaminy. Suplementy mają za zadanie wspomóc organizm w trakcie detoksu. Ta pomoc polega m.in. na hamowaniu głodu, przyspieszenie metabolizmu, usuwaniu wody metabolicznej, regulacji pracy jelit.
  • plan diety na 21 dni – czytelny i prosty z podziałem na każdy dzień tygodnia i 5 posiłków dziennie. Dieta uwzględnia suplementy zawarte w kartonie;
  • przepisy kulinarne – dość proste w przygotowaniu, nie mają też zbyt skomplikowanych składników. Wszystko jest dostępne w większości popularnych sklepów.
  • zalecenie dietetyka – wskazówki odnośnie postępowania w trakcie trwania diety – co wolno, czego nie itd.

naturhouse detox

Dlaczego się zdecydowaliśmy?

[Jacek] Jeszcze do niedawna prowadziłem zdecydowanie zdrowszy tryb życia. Odżywiałem się właściwie, zrezygnowałem z fast-foodów oraz regularnie uprawiałem sport. Wieczorami, cztery dni w tygodniu wychodziłem biegać na krótkich dystansach po 5-8 km. Dzięki temu gdy wstawałem rano byłem rześki, a przez cały dzień miałem dużo energii.

Obecnie jest odwrotnie. Jem byle co, często w biegu oraz zrezygnowałem z biegania. Nie tylko nie mam na nic siły, ale nawet chęci aby to zmienić. Kilka kilogramów też chętnie bym zrzucił. Zdecydowałem się na udział w detoksie, ponieważ chciałbym ruszyć z miejsca. Z góry zaplanowana dieta pomoże zapanować mi nad kulinarnymi grzechami, które często popełniam. Te przewinienia to m.in. podjadanie między posiłkami, zbyt duża ilość słodyczy, monotonna dieta, zbyt mało warzyw, dużo mięsa, o sporcie już się nie wypowiem. To wszystko sprawia, że wracając z pracy czuje się jak worek żużlu. Chciałbym ruszyć z miejsca, a wiem że potrafię.

Dla mnie plus jest jeszcze taki, że dietę będziemy realizować razem. To zawsze jest ułatwienie, bo można razem gotować i jeść to samo. Nikt nikomu nie zazdrości zakazanych produktów, efektów diety, a wręcz można się nawzajem pilnować i motywować.

[Paula] Na detoks zdecydowałam się z ciekawości. Nie mam na celu zrzucenia żadnych kilogramów. Bardziej zależy mi na niewidocznym czyli oczyszczeniu orgiazmu, wyglądzie skóry. Poza tym liczę, że kuracja zmotywuje mnie do regularnych posiłków z czym mam często problem.

Podoba mi się w tej kuracji, że cały jadłospis jest rozpisany. Nie musze się zastanawiać co ugotuje jutro lub pojutrze. Zakupy też mogę poczynić dużo wcześniej.

Naszym jeszcze jednym problemem są monotonne śniadania i kolacje. Obiady częściej robimy wymyślne, ale te małe posiłki ograniczają się u nas do kilku potraw takich jak owsianka z rodzynkami, kanapki, jajecznica. Plan diety z boxa jest dużo bardziej zróżnicowany i bardzo mi się to podoba.

naturhouse detox

Minusy diety DETOX

Jak każda dieta, ta również ma swoje minusy, ale są one do przeżycia. Pierwszy minus to eliminacja słodyczy w trakcie trwania kuracji. Jacek będzie miał z tym problem, ja dużo mniejszy. Często zastępuję słodycze np. miodem, domowym dżemem itp.

Drugi minus jest taki, że oprócz wykluczenia słodyczy trzeba unikać (unikać – a nie wykluczyć! Ha! Jest nadzieja!) konfitur, dżemu, miodu, czekolady, kakao, ciast, ciasteczek i lodów. Nie należy też spożywać alkoholu. W końcu to kuracja detoksykująca.

Co będzie dalej?

Cała kuracja jest przemyślana w taki sposób, aby możliwie najbardziej ułatwić wytrwanie w postanowieniu oczyszczenia organizmu i wyuczyć dobre nawyki żywieniowe. Efekt ma być taki, że po trzech tygodniach kuracji nie wraca się do starych przyzwyczajeń. Przynajmniej ja tak mam, że jak się staram i wkładam w coś wysiłek i widzę efekty, to nie chcę ich udaremnić. Taka kuracja ma trochę nauczyć nas zdrowego stylu życia.

Będziemy dzielić się z Wami naszymi wrażeniami w trakcie trwania kuracji. O wszystkim opowiemy w filmach, które znajdziecie na naszym Facebooku i YouTube. Pojawią się również dania przygotowane na bazie przepisów dołączonych do boxa. Ogólnie, to będzie się działo! :)naturhouse detox

Wczytaj więcej podobnych artykułów
Load More By Paula Andrzejewska
Load More In Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *