Home Nowości Kulinarne warsztaty w kuchni Winiary – 09.05.2012r.

Kulinarne warsztaty w kuchni Winiary – 09.05.2012r.

3 min read
5
0

Stało się! Zostałam wybrana do grona Przyjaciół Winiary. 9 maja odbyło się pierwsze spotkanie Blogerów – Przyjaciół. Warsztaty kulinarne odbyły się w Warszawie, w kuchni Winiary. Razem z 6 innymi blogerami miałam okazję gotować z Tomkiem Woźniakiem. Podczas kulinarnych eskapad, chętnie słuchaliśmy rad i wskazówek Szefa Kuchni Winiary – p. Jerzego Pasikowskiego.

Muszę przyznać, że na samym początku spotkania był stres i to nie tylko u mnie! Niby wszyscy spotkaliśmy się w tym miejscu, bo łączy nas pasja gotowania, ale zdenerwowanie zrobiło swoje. Energiczny i nieco ekscentryczny Tomek Woźniak szybko rozładował atmosferę już na samym początku. Razem z ochotnikami przygotował kilka swoich potraw:

 1. Truskawki z bitą śmietaną i bezami (przepis)
 2. Mrożoną herbatę z miętą (przepis)
 3. Surówka z zielonymi szparagami i kozim serem (przepis)
 4. Aromatyczny kuskus z kurczakiem (przepis)

W kolejnej części spotkania Tomek udzielił nam kilka wskazówek odnośnie fotografii. Gdy odłożyliśmy nasze lustrzanki mogliśmy przejść do kuchni i GOTOWAĆ!

Podzielono nas na 7 grup – w każdej jeden bloger oraz dwie osoby zatrudnione w Nestle. Pierwszy zadaniem było przygotować (wymieniony wyżej) kuskus z kurczakiem sugerując się przepisem Tomka. Jakże różne były interpretacje tego dania, ale muszę przyznać, że spróbowałam wszystkich i były pyszne.

Po tym zadaniu przyszedł czas na gotowanie dań innych blogerów. Łącznie przygotowano 7 dań. Najprzyjemniejsza okazała się degustacja naszych popisów kulinarnych. Na końcu otrzymaliśmy upominek od firmy Winiary. Strzałem w dziesiątkę  okazała się książka o fotografii kulinarnej, która przyda się w codziennych zmaganiach z aparatem.

Gdy wracałam do domu, myślałam już o kolejnym spotkaniu Przyjaciół Winiary. Nie mogę się już doczekać:))

 

Dla chcących więcej zapraszam do obejrzenia jedynej video-relacji ze spotkania w kuchni Winiary w Warszawie:

 

Autorką zdjęć w tym poście jest: Anna Soroka

 

Load More Related Articles
Load More By Paula Andrzejewska
Load More In Nowości

5 komentarzy

 1. […] kulinarnych mieliśmy za zadanie ugotować danie Tomka Woźniaka (więcej o spotkaniu tutaj i tutaj), przepis i zdjęcia ze spotkania […]

  Reply

 2. […] warsztatach w kuchni Winiary, Tomasz Woźniak zaprezentował przepis podobny do mojego (więcej tutaj i tutaj), ale z dodatkiem pomarańczy. Zdjęcia z warsztatów poniżej i […]

  Reply

 3. […] pochodzi od Tomka Woźniaka zaprezentowany na warsztatach kulinarnych w kuchni Winiary (więcej tutaj i […]

  Reply

 4. […] Przepis należy do Tomka Woźniaka, który poznałam na warsztatach kulinarnych w kuchni Winiary (więcej tutaj i tutaj). […]

  Reply

 5. Waniliowa Chmurka

  24/05/2012 at 06:35

  uwielbiam warsztaty!:D super

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

„Włoska zupa weselna” – wersja na ostro

Kiedy pierwszy raz usłyszałam: „Włoska zupa weselna”, pomyślałam sobie, że to …