Strona główna Lifestyle Dzisiaj jest pierwszy dzień Twojego treningu, więc daj z siebie wszystko!

Dzisiaj jest pierwszy dzień Twojego treningu, więc daj z siebie wszystko!

8 minut czytania
2
0
jacek trening

Nigdy nie miałem większych problemów z wagą. Zdarzały mi się mniejsze lub większe wahnięcia, ale zawsze była ona zbliżona do 70kg. Jadłem co chciałem i kiedy chciałem. Nie poświęcałem też zbyt wiele czasu na uprawianie sportu. Bo i po co. Ale pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie waga pokazała 78 kg. Tym większe było moje zdziwienie, że ledwo mogłem dopiąć swoje najszersze spodnie. Przecież takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień!

Stwierdziłem, że muszę coś z tym zrobić. Nie może być tak, że spodnie się na mnie nie dopinają. Co to, to nie!

Krew i pot, ale bez łez

Nigdy nie lubiłem biegania, dlatego od samego początku wiedziałem, że jogging nie jest dla mnie. Musiałem znaleźć taki trening, który będzie nie tylko skuteczny, ale również będzie sprawiał mi przyjemność. Nie chciałem też inwestować zbyt wielu pieniędzy w sprzęt, stroje ani abonament na siłowni.

Na początku ćwiczyłem w domu. Taka klasyka – pompki, brzuszki, przysiady, hantle itp. Niestety moje postępy nie były dla mnie zadowalające, więc zacząłem szukać czegoś innego. Wpadłem na pomysł, że będę ćwiczył przed telewizorem. Sprawdziłem w Internecie z czym to się je i zapoznałem się z najpopularniejszymi programami. Teraz już wiem o co chodzi z treningiem Ewy Chodakowskiej i wiem, że to nie dla mnie. Ja potrzebuję treningu, który będzie dla mnie prawdziwym wyzwaniem, a trening Ewy taki nie jest.

hepatil detox

W końcu znalazłem trening, który nazywa się Insanity! Jest to trening interwałowy, na który składają się ekstremalnie intensywne ćwiczenia. Tempo i obciążenie jest dosłownie mordercze i z perspektywy kilku minionych tygodni stwierdzam, że powinienem był odbyć przed Insanity trening przygotowawczy ;).

Podobno najważniejsza jest odpowiednia motywacja, dlatego odpaliłem pierwszą płytę i powiedziałem sobie „Dzisiaj jest pierwszy dzień mojego treningu, więc dam z siebie wszystko!”. Od tamtej pory ćwiczę przez 6 dni w tygodniu po 1-1,5 godziny. Każdego dnia powtarzam sobie te same słowa i daję z siebie wszystko.

Bez diety i suplementacji ani rusz

Moja motywacja była na tyle silna, że niemal z dnia na dzień zmieniłem swoją codzienną dietę. Wyrzuciłem z niej słodycze i kolorowe napoje, zastępując je owocami i wodą mineralną. Zamiast 3 dużych posiłków dziennie zacząłem spożywać pięć ale mniejszych. Chyba nie muszę dodawać, że były to posiłki zbilansowane, zdrowe i przygotowane w całości przeze mnie, żadne tam fast-foody i tym podobne!

Bardzo szybko okazało się, że mój trening jest tak wyczerpujący, że nie tylko nie ma mowy o ograniczaniu spożywanych kalorii, ale nawet trzeba nieznacznie zwiększyć ich ilość. Po każdym treningu spożywam też koktajl białkowy, który wspomaga budowę i regenerację mięśni po ciężkim treningu.

Niestety środowisko w jakim żyjemy jest w mniejszym lub większym stopniu uprzemysłowione. Powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone, sztucznymi nawozami wspomaga się wzrost

warzyw i owoców, a do żywności dodaje się konserwanty. Aby temu zaradzić wprowadziłem do diety dodatkową suplementację.

Postawiłem na zestaw – magnez plus Hepatil Detox. Magnez pomaga przede wszystkim w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi oraz prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu.

Natomiast Hepatil pomaga oczyścić organizm, wspomaga proces trawienia i sprzyja wchłanianiu substancji odżywczych pochodzących z diety i 70 substancji odżywczych z samej chlorelli. Wspomaga też pracę wątroby, która jest jednym z najważniejszych organów w organizmie. W końcu o wątroba odpowiada za oczyszczenie organizmu z substancji chemicznych pochodzących z przetwarzanych pokarmów, leków i alkoholu.

hepatil detox

Dwa rozmiary mniej

Dla wszystkich ciekawych, jakie są efekty tych wszystkich zmian, to mogę powiedzieć, że jest mnie już 5kg mniej. Gdy mierzę swoje postępy w rozmiarach spodni, to efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. To już dwa rozmiary mniej! Na początku treningi wiązały się dla mnie z ogromnym wysiłkiem, a dzisiaj są stałym elementem każdego dnia i sprawiają mi wielką przyjemność. Ktoś kiedyś powiedział, że sport uzależnia. To prawda!

Dzisiaj jest pierwszy dzień mojego treningu, więc dam z siebie wszystko. A kiedy Ty zaczynasz swój trening?

Wczytaj więcej podobnych artykułów
Load More By Jacek Andrzejewski
Load More In Lifestyle

2 komentarze

 1. Michał Pietrucha

  22/08/2014 w 13:22

  Jacuś,ale lokowanie produktu z tym hepatilem:D.

  Odpowiedz

  • Jacek Andrzejewski

   Jacek Andrzejewski

   23/08/2014 w 12:06

   Ale za to jakie ladne zdjecia :P

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *