Ćevapčići

 

Dziś kuchnia bałkańska. Ćevapčići to takie insze kotlety mielone. Co je różni? Ćevapčići są zrolowane w formie małych kiełbasek, a mięso wymieszane z suszoną papryką i innymi przyprawami. Pierwszy raz je jadłam w Niemczech i były przygotowane przez rodowitą Chorwatkę. Od tamtej pory zakochałam się w nich bez pamięci.

Dziś proponuję Ćevapčići z przyprawą Kotany.

Na 3-4 porcję potrzebujemy:

  • przyprawa Kotany Cevapcici
  • 600-700 g mięsa mielonego
  • 2 ząbki czosnku
  • 2 łyżki mąki

Mięso wymieszać z całą zawartością torebki przyprawy do Cevapcici. Czosnek rozgnieść w prasce i wymieszać z mięsem, na koniec dodać mąkę i uformować „kotlety” na kształt małych kiełbasek.

Cevapcici można smażyć lub grillować. Ja akurat smażyłam w rondlu z powłoką ceramiczną (TVS Bianca, Ø 20cm) bez kropli oleju. Na średnio rozgrzaną powlokę położyłam ruloniki mięsa i smażyłam z 4 stron na małym palniku. To był debiut rondla z powłoką ceramiczną w mojej kuchni, ponieważ na co dzień używam naczyń ze stali nierdzewnej. Muszę przyznać, że Cevapcici usmażyły się znakomicie. Mięso mielone z łopatki wieprzowej nie należy do najchudszych i całe szczęście bo „kotlety” smażyły się same. Dzięki powłoce ceramicznej absolutnie nic się nie przykleiło. Białe dno ułatwia sprawę, bo widać jak wycieka tłuszcz i łatwiej dozować przyprawy. Rondel przeszedł moje oczekiwania. Szczerze go polecam i szykuję się do kupna patelni, również Bianco.

Danie można podawać z grillowanymi ziemniakami lub frytkami i surówką z kiszonej kapusty. Ja zdecydowałam się na zieloną sałatę oraz kaszę jęczmienną.

 

Paula Andrzejewska

Autor: Paula Andrzejewska

Chociaż Jak Po Maśle miał być tylko blogiem kulinarnym, to bardzo szybko stał się czymś więcej. Dzisiaj jest to miejsce, w którym dzielę się z Wami moją pasją do gotowania, szycia i fotografowania.

2 myśli na temat “Ćevapčići”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.