Strona główna Blog Ryba po grecku – WYNIKI KONKURSU

Ryba po grecku – WYNIKI KONKURSU

3 minut czytania
0
0
taca w kształcie ryby

 

Panie i Panowie! Ogłaszam wyniki konkursu, który ogłosiłem w jednym z poprzednich odcinków Jak Po Maśle Przed Kamerą (film poniżej). Przyznaję, że nie było łatwo wybrać zwycięską odpowiedź. Z każdą kolejną odpowiedzią myślałem, że już mam faworyta, ale chwilę później pojawiał się kolejny, jeszcze ciekawszy komentarz.

Nagroda niespodzianka

Niestety nie mogłem nagrodzić wszystkich biorących udział w tym konkursie, a bardzo bym chciał. Dlatego też wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za włożony wysiłek i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem pojawią się na naszym blogu. :)

Nadszedł teraz czas, aby zdradzić co jest nagrodą w konkursie. Zwycięzca otrzyma szklany półmisek w kształcie ryby. Idealny do podawania ryby po grecku! ;)

Pytanie brzmiało

A zwycięzcą jest!

Adrianna Zackiewicz
Poprawna nazwa to „ryba po greKu” ;)
Pewien grecki Anidos przyjechał na wakacje na piękne polskie mazury pomoczyć kija. Takie wakacje życia, bo czemu by nie! Ryby to on może i łowić potrafił, ale bez pomocy swojej Afrodyty, (której nie zabrał na wakacje, gdyż nie miała robaków) nie był w stanie ryby wypatroszyć. Wracając zostawił, więc jedyną złowioną przez siebie rybę gospodyni. Ze względu, że ryba nie była już pierwszej świeżości, a to tak nieładnie jedzenie wyrzucać (ktoś by rzekł nawet, iż to grzech) to sprytna gosposia postanowiła jak najszybciej przyrządzić tą pyszną strawę dla swego męża, z produktów, które miała już w domu. By zabić smak ryby w rybie trochę mocniej ją przyprawiła, popieprzyła, podsmażyła… Z poprzedniego dnia zostało z obiadu marchewki duszonej z groszkiem, ale bez groszku, więc też dodała… Pomidory z ogródka, seler z zupy, coby miał się zmarnować. Tak powstała wersja basic „Ryby po greku”. Potrawy o której grekom się nie śniło.

Adriannę proszę o kontakt mailem (jacek@triosystem.com.pl) oraz podanie danych do wysyłki nagrody „niespodzianki” :)

Wczytaj więcej podobnych artykułów
Load More By Jacek Andrzejewski
Load More In Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *