Home Blog O tym jak bardzo zaniedbaliśmy własnego bloga

O tym jak bardzo zaniedbaliśmy własnego bloga

13 min read
2
0

Już niedługo miną trzy lata od czasu, kiedy na Jak Po Maśle pojawił się pierwszy wpis. Nasz blog przez ten czas bardzo się zmienił, ale czy są to zmiany na lepsze? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie postanowiliśmy zapytać Was, naszych czytelników. Zrobiliśmy ankietę i czekaliśmy na wyniki. Odpowiedzi jakie napłynęły do nas były dla nas dużym zaskoczeniem. Co więcej, niektóre opinie były dla nas bardzo nieprzychylne. Ale prawda jest taka, że niejednokrotnie sami sobie na to zapracowaliśmy.

Poniżej przedstawiamy wyniki ankiety wraz ze szczegółowym ich omówieniem.

Jak oceniasz zmiany na blogu?

Pozytywnie – fajnie, że coś się dzieje 80%
Jest mi to obojętne 6%
Negatywnie – za mało przepisów kulinarnych, za dużo innych tematów 14%

Wszystkim, którzy pozytywnie wypowiedzieli się na temat zmian na blogu, serdecznie dziękuję. Prawda jest taka, że Jak Po Maśle już dawno przestał być blogiem tylko kulinarnym. Poruszamy tutaj różne tematy, często bardzo odległe od siebie i w tej kwestii nic się nie zmieni. Wynika to z prostej przyczyny: interesujemy się wieloma rzeczami, nie tylko gotowaniem.

Ponieważ blog należy do nas i możemy decydować do jego zawartości, to dzielimy się z Wami wszystkim co uznamy za ciekawe i wartościowe. Gdybyśmy mieli ograniczać się tylko do publikowania przepisów na smaczne potrawy, to pewnie już dawno znudziłoby nam się blogowanie. A tak, z każdym dniem praca nad Jak Po Maśle sprawia nam jeszcze większą przyjemność. :)

Jak oceniasz częstotliwość nowych wpisów na blogu

Za często publikujecie – nie mam kiedy tego przeczytać 0%
Jest idealnie 40%
Trochę za rzadko, ale ogólnie może być 45%
Za mało nowych wpisów. Czekam i czekam, a tu nic! 10%
To Wy jeszcze żyjecie? 15%

Na 100% żyjemy, tego jesteśmy pewni. :) Rzeczywiście częstotliwość wpisów  ostatnim czasie spadła, co widać wyraźnie, choćby po liczbie komentarzy pod wpisami. Chyba główną przyczyną tego jest liczba obowiązków i projektów, w które jesteśmy zaangażowani poza blogiem. Już od jakiegoś czasu ledwo wyrabiamy się z innymi sprawami, więc aktualizowanie bloga odkładaliśmy na później. Ale gdy przychodziło „później”, to okazywało się, że wcale nie mamy tego czasu więcej.

Dlatego też postaramy się jakoś inaczej organizować nasz czas. Na pewno ja się bardziej zaangażuję w pisanie na Jak Po Maśle, aby Paula miała trochę więcej czasu dla siebie. :) Dla tych z Was, którzy w ankiecie powiedzieli, że powinienem przestać pisać nie będzie to dobra wiadomość. Wpisy są jednak oznaczone i od razu wiadomo kto jest ich autorem, zatem moi antyfani mogą od razu rozpoznać, że konkretny tekst nie jest dla nich. ;)

Nie będę Wam obiecywał, że od teraz będziemy dodawali nowe wpisy codziennie. Byłaby to obietnica bez pokrycia. Ale od teraz możecie się spodziewać 2-3 nowych wpisów tygodniowo.

Co trzeba koniecznie zmienić/poprawić?

Więcej przepisów kulinarnych! 33%
Więcej filmów kulinarnych! 17%
Zróbcie VLOGA o sobie 4%
Piszcie więcej o sobie 6%
Piszcie mniej o sobie, a więcej o gotowaniu 5%
Wpisy szyciowe powinny być częściej 10%
Więcej artykułów z poradami itp. 14%
Jacek powinien częściej pisać 5%
Jacek powinien przestać pisać 2%
Dajcie spokój z gotowaniem. Lifestyle jest lepszy! 0%
Dlaczego nie ma nic o kosmetykach?! 4%

Więcej wszystkiego

Z wyników ankiety wynika, że chcielibyśmy więcej przepisów i filmów kulinarnych. Na pewno ze względu na zbliżające się święta liczba nowych przepisów publikowanych na blogu się zwiększy. Ale czy będzie więcej filmów kulinarnych? Tego nie mogę Wam obiecać. Obowiązki zawodowe pochłaniają mnie do tego stopnia, że mam niewiele czasu na życie prywatne, a tym bardziej na nagrywanie nowych odcinków programu kulinarnego.

Na pewno nie przestaniemy nagrywać. Tworzenie kulinarnego show jest dla nas wielką przyjemnością, z której łatwo nie zrezygnujemy. Po prostu jeszcze przez jakiś czas nie będzie nowych odcinków. Natomiast mamy jeszcze niezmontowany materiał z wycieczki do Turcji. wystarczy tego na jakieś 4 odcinki, dlatego wkrótce powinniśmy zacząć dodawać nowe filmy.

ipad blog jak po maśle

To nam naprawdę dało do myślenia

W naszej ankiecie pozostawiliśmy też miejsce, w którym mogliście wpisać kilka zdań od siebie. Szczerze mówiąc, na tym zależało nam najbardziej. Spośród wielu różnych pomysłów, opinii i wniosków wpis jednej osoby zrobił na nas największe wrażenie.

Więcej filmów kulinarnych!, Wpisy szyciowe powinny być częściej. Strona gorzej chodzi po zmianach (przynajmniej w mojej przeglądarce). Jak coś zapowiadacie, realizujcie to (wpisy szyciowe miały być 1 raz w tygodniu, filmy bodaj też).

Na początku nie wiedziałem jak się do tego odnieść. Pokazałem powyższy wpis Pauli i zapadła chwila niezręcznej ciszy. A potem zapytaliśmy sami siebie, czy z naszym blogiem jest aż tak źle?

Skoro pojawiają się takie głosy, jak powyżej, to na pewno nie jest dobrze. Nie wiem kim była osoba, która napisała nam te gorzkie słowa prawdy, ale miała rację. Przez ostatni rok zapowiadaliśmy wiele nowych projektów. Niestety zwykle kończyło się na samych obietnicach. I za to należą Wam się przeprosiny.

Chcieliśmy nagrywać tutoriale o szyciu, ale ta forma okazała się zdecydowanie zbyt pracochłonna i czasochłonna. Już teraz mogę powiedzieć, że filmów z tutorialami szyciowymi nie było, nie ma i już raczej nie będzie. Może kiedyś będziemy robić inne filmy, np. vlog, w których tematyka szyciowa się pojawi.

Natomiast VLOG też jest jednym z naszych niezrealizowanych projektów. Naprawdę bardzo chcieliśmy go nagrywać, ale zabrakło nam czasu i pomysłów. Część z Was zagłosowała za tym, abyśmy zrobili VLOGa o sobie. Tylko co konkretnie chcielibyście o nas wiedzieć? Szczerze mówiąc, to nie chcemy nagrywać kolejnego vlogaska o tym, co nas wkurza, co Paula ma w torebce,jakich kosmetyków używa albo pokazywać zawartość naszych domowych pieleszy.

Uwzględniając powyższe, może nam trochę pomożecie i naprowadzicie nas na to, jak powinien ten VLOG wyglądać? :)

21 listopada 2014

Kojarzycie grafikę ze strony główniej z napisem „coś się kroi”? Ze wszystkich naszych projektów ten jest chyba największy. Pracujemy nad tym od początku tego roku i mamy już kilkumiesięczne opóźnienie, ale w końcu zbliżamy się do wielkiej premiery. Powyższa data nie jest przypadkowa. Bez względu na wszystko, własnie tego dnia chcemy pokazać światu nasz tajemniczy projekt. Mamy lekką tremę, ale wierzymy, że efekty naszej wielomiesięcznej pracy przypadną Wam do gustu. :)

Co dalej?

Dzięki ankiecie mogliśmy spojrzeć na Jak Po Maśle Waszymi oczami. To co zobaczyliśmy nie do końca zgadzało się z naszymi wyobrażeniami, ale dobrze, że tak się stało. Wyciągnęliśmy wnioski z tej lekcji i od teraz może być już tylko lepiej. Obiecaliśmy pisać regularnie 2-3 razy w tygodniu i zrobimy wszystko, aby dotrzymać danego Wam słowa. A jeśli zaczniemy się obijać, to od razu piszcie żeby postawić nas z powrotem do pionu! :)

Jeśli macie jakieś inne spostrzeżenia, wnioski lub pomysły, to czekamy na Wasze komentarze, bo macie duży wpływ na kształt tego bloga. :)

blog on ipad

Load More Related Articles
Load More By Jacek Andrzejewski
Load More In Blog

2 komentarze

  1. orto

    10/11/2014 at 10:46

    miną 3 lata…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Pieczona kaczka po azjatycku z makaronem

Nie wiem, czy wiecie, ale drób w Polsce to jedno z najpopularniejszych mięs. W naszym domu…